לימודים בירושלים

מכללת הדסה - המכללה הציבורית הטובה בישראל

בתוך בניין ישן ויפיפה שהיה בית החולים הראשון מחוץ לחומותיה של ירושלים, הוקמה בשנות השבעים מכללת הדסה. כ-2500 סטודנטים לומדים כיום במסגרת לימודי תואר ראשון ושני באחד ממסלולי הלימוד שמציעה מכללת הדסה או בבית הספר ללימודי חוץ שפועל בין כתליה. המועצה להשכלה גבוהה ערכה בשנה שעברה סקר בקרב בוגרי לימודי תואר ראשון שבחרו את מכללת הדסה כמכללה הציבורית הטובה בישראל ולמקום השני בדירוג כלל המוסדות האקדמיים בארץ. סטודנטים מהמכללה וגם בוגריה זוכים שוב ושוב להשגים נכבדים בארץ ובעולם, משתתפים בתערוכות ותחרויות בינלאומיות והופכים לשגרירים מוצלחים של המכללה בחברות בינלאומיות ומוסדות רפואיים וכן, בקרב אנשי קהילת הצילום והאמנות הבינלאומית.

ליווי אישי והשתלבות בתעשייה

תוכניות הלימודים לתואר ראשון של מכללת הדסה מתרכזים לא רק בידע התיאורטי האקדמי, אלא גם בשיתוף פעולה פעיל עם תעשיות הרפואה, הביוטכנולוגיה, המחשבים ומוסדות המחקר הטכנולוגי השונים. לכן, רבים מהסטודנטים הלומדים במסלולי התואר הראשון של מכללת הדסה משתלבים בחברות וארגונים מובילים וסוללים לעצמם דרך לקריירה בתעשייה עוד בטרם סיימו את לימודיהם. כמות הסטודנטים המעטה יחסית לאוניברסיטאות ומוסדות אקדמיים אחרים מאפשרת לסגל המרצים ללוות את הסטודנטים בצורה אישית יותר, ליווי אישי זה מהווה גורם מכרע בהצלחתם של סטודנטים ובוגרים של מכללת הדסה בפיתוח ובהצגה של השגים אקדמיים ברמה הבינלאומית.

לימודי תואר ראשון מהטובים בישראל

בין המסלולים המוצעים על ידי מכללת הדסה במסגרת לימודי תואר ראשון נכללים התחומים הבאים: מדעי המחשב, ביוטכנולוגיה, מדכי האופטומטריה, מדעי המעבדה הרפואית, תואר ראשון בהפרעות בתקשורת, תואר ראשון במדעי הבריאות והסביבה, תואר ראשון בעיצוב תעשייתי, בתקשורת צילומית ומסלול מיוחד לתואר ראשון בפוליטיקה ותקשורת – שלושת האחרונים תחת לקורת הגג של בית הספר לתקשורת ועיצוב של מכללת הדסה שתלמידיו זוכים בפרסים בתחרויות אמנות וצילום בינלאומיות.

לאחרונה, הגיעו שלושה מתלמידי מכללת הדסה לגמר תחרות הצילום הבינלאומית של גוגל, מתוך 19000 צלמים מכל העולם. כמו כן, מציעה מכללת הדסה מסלולים לתואר שני בתחומים הבאים: מדעי המחשב ומדעי הראייה והאופטומטריה. סטודנטים הזקוקים למכינה קדם אקדמית יוכלו להצטרף לאחד מכמה מסלולים ייעודיים שמציעה מכללת הדסה ובאמצעותם ניתן להשלים בגרויות ולעבור את הבחינה הפסיכומטרית. לאחר מכן ניתן להמשיך באופן ישיר ללימודי התואר הראשון. 

מכללה קטנה עם יתרונות גדולים

מכללת הדסה היא מכללה קטנה אבל בעלת יתרונות מובהקים. ההתמחות של המכללה במקצועות פרטניים כמו תקשורת צילומית, פוליטיקה ותקשורת או הפרעות בתקשורת שמעניקה לה יתרון אצל סטודנטים המעוניינים להתמקד בנושא אחד ולזכות בתואר ראשון. כמו כן, המיקום הקסום שלה במרכז ירושלים, הקהילה הסטודנטיאלית הקטנה שנוצרה בה ותחושת התמיכה והליווי האישי שמעניקים אנשי הסגל האקדמי ואנשי הצוות של המכללה גרמו כאמור לסטודנטים להצביע לה כמכללה הציבורית הטובה בישראל.

עוד בנושא:

לימודי יועצת שינה

 

 

הוצאתי 94 בבגרות במתמטיקה !
אני מ:
אני מעוניין בבגרות ב:
עשיתי בעבר:
שעות שאני רוצה להשקיע ביום :
הכי חשוב לי בלימודים:
שם מלא: *
טלפון: *