בגרויות נוספות

בנוסף לבגרות באנגלית ולבגרות במתמטיקה שמקבלות את אור הזרקורים לרוב כאשר נמצאים בעיצומו של תהליך השלמת בגרויות  או שיפור בגרויות, קיימות עוד אופציות מעולות להעלאת ממוצע הבגרויות שלכם לקראת לימודי השכלה גבוהה או עבור תעודת בגרות מלאה.

בגרות מלאה

על מנת להשלים תעודת בגרות מלאה, קיימים מקצועות שגם אם לא ממש רוצים, חייבים להשלים ולסיים. חלק מהמקצועות האלה ניתן לראות בהמשך העמוד, וחלק תלויים במגמה בה אתם לומדים ולאיזה מטרה אתם זקוקים לתעודת הבגרות המלאה.

בגרות בלשון

הבגרות בלשון מורכבת מ-2 יחידות לימוד ומ-2 שאלונים ובעיקר מכילה את הנושאים הבאים: הבנה והבעה, דיוקי הגייה, מערכת הצורות, אוצר מילים ופרושי מילים ושימושים בלשון המקרא.

הבגרות בלשון אינה קלה, אך היא מקצוע חובה לתעודת בגרות מלאה, וקיים בה שילוב של מקצוע הומני וריאלי, גם הרבה מחשבה וגם כללים רבים.

בגרות בספרות

הבגרות בספרות הפכה להיות מאוד פופולרית ביחד עם הבגרות בגיאוגרפיה לאנשים המעוניינים להעלות את ממוצע הציונים שלהם, מכיוון שהיא נחשבת קלה יחסית. יש 2 אופציות לבגרות בספרות - 2 יחידות (חובה) או 5 יחידות (מקצוע מורחב). הבגרות בספרות מתאפיינת בניתוח שירה כמו אנסין באנגלית, ובידע על סוגי הז'אנרים השונים בספרות.

בגרות בהיסטוריה

בגרות בהיסטוריה נעשית ברמה של 2 יחידות והיא חלק ממקצועות החובה. הבגרות בהיסטוריה נחשבת לאחת מהבגרויות הכי מרתקות. זאת ההזדמנות שלכם לצבור ידע כללי בנוסף לציון, החומר הנלמד יסייע לכם גם בשיחות סלון שונות וגם בהבנת העולם והתפתחותו. הבגרות עצמה מורכבת מ-2 שאלונים, ומחולקת לפי השנים.

בגרות באזרחות

הבגרות באזרחות עד קיץ 2012 נעשתה ברמה של יחידה אחת והיא מקצוע חובה בלימודים, אך מהקיץ הקרוב המבחן הופך למקיף יותר וברמה של 2 יחידות עקב החלטת משרד החינוך. הבגרות באזרחות נחשבת לקשה בעיקר בגלל השימוש בתאריכים ובאירועים שיש לשנן, אך עם זאת יש בה הרבה אקטואליה והיא מתקשרת באופן ישיר לאירועים היומיומים עליהם אתם קוראים בעיתונות.

בגרות בתנ"ך

כמו הבגרות בספרות, היסטוריה ואזרחות, גם הבגרות בתנ"ך מורכבת מ-2 יחידות והיא מקצוע חובה. למרות השפה הקשה יחסית, ניתן להסתכל על הבגרות כעל אסופה של סיפורים שיש בהם הכל - ממלחמות עד לבגידות, וכמובן שקיימת חשיבות אדירה בהכרת המסורת היהודית.

בגרות בגיאוגרפיה

בגרות בגיאוגרפיה היא מקצוע בחירה, וניתן לעשות אותה רק ברמה של 5 יחידות לימוד. הבגרות בגיאוגרפיה הפכה להיות מאוד פופולרית, ביחד עם הבגרות בספרות, לאנשים שמעוניינים להעלות את ממוצע הבגרויות שלהם מבלי לשפר את הבגרויות הקיימות, אלא להוסיף לממוצע הקיים. המקצוע נחשב למאוד אקטואלי ומעניין, ומקנה 20 נקודות בונוס לציון הסופי בבגרות, ולכן מאוד מבוקש לאנשים המשפרים בגרויות.

 

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:
הוצאתי 94 בבגרות במתמטיקה !
אני מ:
אני מעוניין בבגרות ב:
עשיתי בעבר:
שעות שאני רוצה להשקיע ביום :
הכי חשוב לי בלימודים:
שם מלא: *
טלפון: *