בגרות במתמטיקה

אולי הבגרות הכי מבוקשת והכי קשה היא הבגרות במתמטיקה. עוד בזמן הלימודים התיכוניים, רבים מהתלמידים מצביעים על הבגרות במתמטיקה כבגרות הקשה מכולם, ובנוסף היא אחת מבחינות הבגרות היחידות שיש להם חשיבות גדולה בנוסף לציון שמתווסף לממוצע הבגרויות מכיוון שמוסדות רבים להשכלה גבוהה ידרשו מספר יחידות מינימלי במתמטיקה וציון גבוה.

אם אתם מעוניינים ללמוד לתואר ראשון בהנדסה לדוגמא, כמעט בכל אוניברסיטה או מכללה ידרשו ממכם 5 /4 יחידות מתמטיקה בציון שמעל ל-75 על מנת להתחיל את הלימודים, בלי קשר לתוצאות המבחן הפסיכומטרי או לממוצע הבגרויות שלכם. גם כאשר מבצעים השלמת בגרויות, מתמטיקה היא חובה לתעודת הבגרות. בנוסף, בגלל מספר היחידות והמשקל הרב לבגרות במתמטיקה, והיותה מקצוע ליבה במערכת החינוך בישראל ובעולם, ציון גבוה במתמטיקה הכרחי גם לממוצע וגם באופן ספציפי למקצוע שאותו אתם רוצים ללמוד.

נושאי הלימוד לבגרות במתמטיקה משתנים בין 3,4 ו-5 יחידות לימוד. רוב הנבחנים שמתקשים במתמטיקה בוחרים בבגרות ברמת 3 יחידות, שכוללת את הנושאים: אלגברה, טריגונומטריה וסטטיסטיקה.

שיפור ציון הבגרות במתמטיקה

בגלל היותה של הבגרות קשה יחסית למקצועות אחרים לחלק נרחב מהציבור, אנשים רבים נמנעים משיפור בגרויות  דווקא במתמטיקה אלא אם הם מוכרחים, אך בגלל החשיבות הגדולה לממוצע הבגרויות, לעיתים עדיף לשפר את הבגרות במתמטיקה על פני התמקדות בבגרויות נוספות בעלות משקל נמוך יותר בממוצע הבגרויות.

במיוחד לקראת בגרות במתמטיקה, רוב גדול מהתלמידים משתמשים בשירותים של מכוני לימוד וקורסים לקראת הבגרות, בגלל היקף החומר הנלמד והצורך בשיטות מסוימות לפתרון תלמידים. בניגוד למקצועות אחרים, שאותם אפשר (אך לא רצוי) ללמוד בצורה פרטית, קורס הכנה לבגרות במתמטיקה הינו מהותי לפני שאתם ניגשים להיבחן. נקודות רבות מורדות על ידי הבודקים בגלל טעויות בדרך או אי הכרה של כיצד מצופה מכם לפתור את התרגיל, וחבל לאבד נקודות ופתרונות אלטרנטיבים שתוכלו לקבל בעזרת מורים מקצועיים בגלל שאננות. מדריך טוב יגרום לניצול מקסימלי של זמן הלימודים שלכם כך שתוכלו להשקיע את מרצכם גם בעבודה ובשיפור בגרויות ובמבחן פסיכומטרי במקביל.

רוצים לשמוע על הקורס הכנה לבגרות במתמטיקה שהכי רלוונטי עבורכם? חושבים להשלים בגרויות נוספות? השתמשו באשף שלנו וענו על מספר שאלות על מנת שנוכל להתאים את הקורס שהכי מתאים לכם לקראת ציון מעולה בבגרות במתמטיקה.

 

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:
הוצאתי 94 בבגרות במתמטיקה !
אני מ:
אני מעוניין בבגרות ב:
עשיתי בעבר:
שעות שאני רוצה להשקיע ביום :
הכי חשוב לי בלימודים:
שם מלא: *
טלפון: *